PROJEKT WYSIĘGNIK DO LAPTOPA

DSC06205DSC00141-2X 872

DSC06241DSC00087 X 872

DSC06087

DSC06179 X

DSC06153 Xx

DSC06040 X

 

DSC06189 X

DSC06228 X


       Poniżej wersja prostsza i tańsza (1500zł), również umożliwiająca korzystanie z laptopa w pozycji leżącej oraz każdej innej dowolnej. Podstawka obraca się swobodnie 360 stopni więc ekran laptopa możemy mieć pionowo, poziomo, jak tylko chcemy. Możemy korzystać leżąc na boku lub lekko bokiem i mieć ekran równolegle do linii oczy co jest bardzo ważne przy urządzeniach typu PC-EYE. Elementy zawiasowe odmienie do produktów sprzedaży masowej są wykonane jako nieruchoma oś i obracający się toczony wałeczek spawany do rury o przekroju kwadratowym.


RAMIĘ TAŃSZE Z LAPTOPEM-2

RAMIĘ PROSTE BEZ LAPTOPA 2222

DSC01689

DSC01682- scalone 872

DSC01679-2 scalone872


   Pokazany poniżej sklejkowy blat można odsunąć i posiada regulację kąta nachylenia. Na blacie można jeść posiłki, malować, rysować, zamocować laptopa, urządzenie wskazujące lub dowolny przedmiot. Po unieruchomienu laptopa blat można obrócić "do góry nogami" i korzystać z laptopa w pozycji leżącej. Na jednym ze zdjęć nad blatem zamontowane jest długie ramię, przystosowane do monitora 27'' z płytką przyłączeniową z 4mm duralu z otworami w standardzie vesa 75/100. Stojak jest na tyle masywny że można na nim zamontować kolejne ramiona, uchwyty, urządzenia np. parasol, oświetlenie, ramię z lustrem do ćwiczeń, kroplówkę itd.

 

   Przy takiej konstrukcji blatu aby wstać z łóżka nie trzeba odjężdżać całym stojakiem tylko wystarczy zwolnić dźwignię bokującą i można blat po prostu odsunąć.

 

DSC07533xx do strony 8723stojak z 27 cali rzut bocznydźwignie pod blatem sklejkowymramie z przgubem 27 cali

TRUMP FOTEL 872

DSC09720 obrócony X872DSC09413-2 872DSC09417 872DSC09428-2 872

DSC07544 do strony mojej 872DSC09310-szer872

DSC07520 PRZYCIĘTE 872 DO STRONY

WYSIĘGNIK Z MAPĄ I SŁUCHAWKA MI LOTNICZYMI

 

 

      Filmy pokazujące pracę urządzenia: 

 

         Fragmenty video, zdjęcia, opisy, wyjaśnienie działania, przeznaczenia i aspektów technicznych: 

 

           1. Prakyczne zastosowanie wysięgnika - korzystanie w pozycji leżącej, siedzącej, mobilność urządzenia https://youtu.be/O8HJ2TSRhfQ

 

           2. Trzy cieżkie laptopy na jednym ramieniu - pokaz udźwigu https://www.youtube.com/watch?v=UiUeiFYcMH8 


 

           3. Mobilny stolik oraz cały zespół stojaka z blatem i wysięgnikiem https://www.youtube.com/watch?v=OvX7-1OAY44


           4. Praktyczne wykorzystanie stojaka z wysięgnikiem i z blatem https://youtu.be/7UBubP9AgXU 


wysięgnik cennik 872

    Uwaga! Istnieje możliwość dopasowania konstrukcji do indywidualnych potrzeb

 zamawiającego oraz negocjacji ceny.

 

 

 

    Prezentowany powyżej wysięgnik ze stojakiem jest profesjonalnym urządzeniem zaprojektowanym do długotrwałej pracy w pozycji leżacej, półleżącej i innej dowolnej.


     Nie ma skali porównawczej między tanimi konstrukcjami z aukcji internetowych a prezentowanymi tutaj.

 Więc jeśli chcą mieć Państwo rzetelnie wykonane, praktyczne urządzenie na wiele lat - warto wybrać solidną rzecz. Nawet 2kg na ramieniu długości 60-80cm to spore obciążenie. Bez wagi, sztywności, stabilności stojak czy ramię do niczego nie będzie się nadawać. Jeśli konstrucja wykonana jest z cienkich profili, z osiami małych średnic, z plastikowymi elementami łaczącymi, plastikowymi kółkami to porostu nie będzie nadawała się do pracy. Możemy sobie obejrzeć film nie dotykając laptopa czy tabletu i nic poza tym. Tania masówka się zemści, co wszytscy dobrze znamy. Produkt masowy to zapewnienie minimum oczekiwań, z jak najniższymi kosztami produkcji /technologia, pomysł, materiały/ za jak największe możliwe do uzyskania pieniądze... 

   Urządzenie na zdjeciach powyżej waży prawie 30 kg i nawet tak "ukutemu" stojakowi z ramieniem w niektórych konfiguracjach przydało by się więcej wagi i sztywności. Nie ma więc cudów laptop na różnego rodzaju, pająkach, wiotkich, tanich "blacikach" będzie się chwiał, drgał i przewracał. Zastanówcie się czy nie szkoda Wam nerwów, pieniędzy i Waszego sprzętu...


Jak pokazuje film konstrukcja radzi sobie nawet z trzema ciężkimi laptopami na podstawce, jest stabilna i wytrzymała. Zamiast podstawki na przegubie można zamontować adapter do tabletów typu Tobii, PCEYE, monitorów lub dowolnych urządzeń do wagi 12kg z adatperem zamiast podstawki z ruchomymi łapami. Dzięki takiej konstrukcji możemy przyjmując zdrowe dla kręgosłupa pozycje korzystać z laptopów, tabetów przy biurku, przy łóżku, fotelu, siedzac na podłodze, na leżaku. Łatwy demontaż pozwala zabrać urządzenie do pracy, na działkę. Wysoki ciężki stojak /podstawa z pełnego pręta -14kg wagi/ umożliwia założenie na jego rurę kolejnych ramion czy specjalnego blatu który jest opracowywany i wkrótce zostanie ububliczniony. Możemy na rurze stojaka zamontować lampkę, kroplówkę zastępujęc inne stojaki. Wewnątrz rury możemy wsunąć parasol chroniąc się od słońca i deszczu w plenerze. Urządzenie powstało na podstawie wielu lat doświadczeń i sporej liczby wykonanych prototypów oraz realizacji bardzo trudnych wymagających ogromnego przemyślenia zamówień od osób niepełnosprawnych. Możliwe zmiany konstrukcyjne i dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

      

          Moje konstrukcje w służbie Klientów

image000000-1-872

20180206 134557-kadr872


sklejenie Mateusz1


Irek złożenie872

 

 

 

 

             PONIŻEJ STARSZE KONSTRUKCJE


DSC05378-SKADROWANY copy

DSC05296-SKADROWANE copy

do strony internetowej 

   

Z ogromną radością prezentuję Państwu produkcyjną wersję wysięgnika do laptopa książki tabletu czy innego urządzenia. Bez dwóch zdań pod względem funkcjonalności wszechstronności zakresu działania i komfortu pracy jest to obecnie najlepsze urządzenie na świecie. Pomysł powstał w głowie osiem lat temu zanim jakakolwiek firma myślała o podobnym produkcie. Cztery lata temu projekt w bardzo obszernej formie z wszystkimi możliwymi obecnymi, przyszłymi rozwiązaniami i aplikacjami został zgłoszony do Urzędu Patentowego. 

 

  PRODUKT JEST POLSKI POMYSŁ POLSKI, WYKONYWANY W POLSKICH ZAKŁADACH.


  Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ze zdjęciami opisami i specyfikacją techniczną poniżej. Wkrótce zamieszczę także kilka filmów przedstawiających komfort pracy z tym urządzeniem zarówno z jedną kartką na podstawce jak i z bardzo ciężkim 17- calowym laptopam starszej generacji.  

 

DSC05316-SKADROWANE copy 

DSC05395-SKADROWANE copy

DSC05396- ZMNIEJSZONE copy 

 

 

    Garbisz się korzystając z laptopa w domu w pracy? Twoje Dziecko się garbi? Laptop przeszkadza na biurku?


  Jest na to recepta – REGULOWANY WYSIĘGNIK DO LAPTOPA lub innego urządzenia.

 

   Urządzenie pozwala:

 

  -dowolnie wyregulować kąt laptopa

  -obniżyć do samego blatu by móc pisać

  -podnieść niewielką siłą i laptop pozostanie uniesiony nad blatem

  -odsunąć laptopa od siebie

  -podnieść go tak wysoko by móc wygodnie korzystać na stojąco

  -zamiast podstawki do laptopa można dokupić i zamontować blaszkę –

uchwyt do monitora LCD w standardzie VESA

  -zamiast podstawki można zamontować po dokupieniu redukcji np. aparat fotograficzny

  -urządzenie można także wykorzystywać po wyregulowaniu zakresu napięcia sprężyny jako podstawka do nut, podstawka do czytania książek, podstawkę do podręcznych dokumentów, notatek    

    

   Podstawowe dane techniczne:

 

  -minimalny kąt obniżonej od blatu podstawki 30 stopni

  -odległość od osi rurki do osi przegubu pod podstawką w zakresie regulowanym złamaniem ramion 49-68cm 

    -w zależności od wagi posiadanego laptopa zakres równoważenia reguluje się ustalając sprężynę na wybrany zakres

  -w wysięgniku zastosowano profesjonalną specjalnie zaprojektowaną głowicę kulową – przegub kulowy, możliwy do kupienia osobno

 

   Dwa słowa o założeniach technicznych: 

 

   Wysięgnik został zaprojektowany z łatwo naprawialnych czy wymienialnych materiałów. Nie posiada odlewów metalowych jak konkurencyjne produkty które kiedy pękną po okresie gwarancji są trudne do zdobycia i powodują urządzenie bezużytecznym. Nie zawiera także dużych elementów z tworzyw sztucznych które pękają po latach stwarzając ten sam problem. Jedyne użyte elementy z tworzyw to proste tulejki z teflonu które zapobiegają wzajemnemu wycieraniu się elementów metalowych. Reszta elementów to stal aluminium i mosiądź co gwarantuje bezawaryjną pracę przez wiele lat. 

   DSC05390 POMNIEJSZONY copy

         

        SYSTEM SZYBKIEJ ZMIANY SIŁY RAMIENIA

 

    Żaden z wysięgników na świecie nie posiada tak sprytnego rozwiązania zmiany siły ramienia. Żaden nie posiada także pełnego ramienia pantograficznego umożliwiającego zachowanie ustalonego kąta podstawki i zjechanie ramieniem do samego blatu by móc pisać. Żaden nie daje tak dużego prześwitu na rzeczy czy dokumenty znajdujące się na biurku. Ten ma największy prześwit (nie zahacza ramieniem o rzeczy znajdujące się na biurku) nawet po zjechaniu do samego blatu do pisania. Żaden nie posiada obrotowej solidnej podstawki pod myszkę czy podstawki do przypięcia notetk czy dokumentów z drugiej strony. Żaden nie ma łamanych ramion co daje dodatkową regulację długości. Żaden nie ma regulacji siły odepchnięcia ramienia /dolne pokrętło na obejmie/. Żaden nie ma tak dużej długości ramienia z możliwością dowolnego wydłużenia na specjalne zamówienie. Co daje nam pantograf? Jeśli ustawimy podstawkę np. poziomo i postawimy szklankę z kawą to podnosząc ramię do góry czy wracając na dół kawa się nam nie wyleje ponieważ podstawka zachowała ustawiony kąt!!! Dzięki temu znieniając wysokość laptopa nie bolą nas nadgarstki ciągłym poprawianiem kąta podstawki z laptopem! 

 

   Wracając do systemu zamiany siły ramienia na czym on polega? Unosimy ramię do góry i zakładamy biały wałeczek (którym zakończony jest trzpień spr. gazowej) na pozycję dostosowaną do pustej podstawki czy laptopa o różnych wagach. Daje to bardzo płynną pracę i pozostawanie laptopa w takiej pozycji jak go zostawimy. Dodatkowo dużym czarnym pokrętłem możemy płynnie zblokować ramię lub pozwolić na swobodną pracę. Cienki chromowy drut który widzimy przy wałeczku to zabezpieczenie gdybyśmy stracili przytomność przy zmanie pozycji wałeczek oprze się i laptop nie spadnie ani nie wyrządzi krzywdy. Taki system uniemożliwia też wyrwanie sprężyny gazowej np. przez bawiące się dzieci. Zastosowanie sprężyny gazowej znacznie podniosło bezpieczeństwo Maluchów którym różne pomysły przychodzą do głowy ponieważ spr. gazowa naciśnięta ma zwłokę w reakcji poprzez olej który zawiera w środku oprócz sprężonego gazu. Naciśnięta i puszczona nie odda natychmiast.

 

 

 

     Uwaga ważna informacja na temat konkurencyjnych produktów:

 

 

  Nie ma cudów i nie ma możliwości żeby jedna zaklęta w ramieniu sprężyna bez zmiany stopnia była w stanie poradzić sobie z dużym zakresem wag laptopów i dawała płynną pracę i stabilność. Dlatego w moim projekcie wytestowanym wieloma prototypami opracowana została zmiana stopnia sprężyny. Efekt jest taki że małe dziecko może zmienić sobie stopień siły w prosty bezpieczny sposób  położyć sobie jedną kartkę na podstawce i bez garbienia się uczyć czy czytać nuty i grać na skrzypcach. Za chwilę to samo ramię ktoś inny może wykorzystać do ważącego 5 kg laptopa czy bardzo ciężkiej książki. Ramię można zdjać z rurki stojaka jeżdżącego po domu czy po biurze i założyć na uchwyt biurkowy. Wszystkie te operacje są proste nie wymagają siły wiedzy technicznej ani żadnych kluczy.

 

 

DSC05430-KAWAŁ ZELASTWA copy


           KIEDY BRAKUJE MIEJSCA...

 

wysięgnik u anity 

 

    - RAMIĘ MOŻNA ZAMONTOWAĆ GDZIEKOLWIEK, DO ŚCIANY, SUFITU, BARIERKI  

 

wys2-K2-872

do strony przykład mocowania 

    "KAWAŁ ŻELASTWA" I PRZYPOWIEŚĆ O ROSYJSKIEJ KOPARCE... 

  Rozmawialiśmy ostatnio ze znajomym mechanikiem lotniczym Panem Stasiem na temat nietrwałości wielu współczesnych konstrukcji /także lotniczych/.

 

    Opowiedział mi historię o swoim koledze, który zajmuje się melioracjami, rowami i ogólnie pracą cieżkim sprzętem w trudnym terenie. No więc ów człowiek ma koparki rosyjskie i niemieckie. Czasem teren jest tak podmokły że koparka wpada cała i trzeba ją wyciągnąć. Koparka niemiecka choć ładna i nowoczesna jak wpadnie to nie odpali - remont suszenie. Koparka rosyjska po obmyciu z błota i trawy z węża nadaje się do dalszej pracy jak kalasznikow...

 

   Wada mojego wysięgnika - brak nowoczesnego wyglądu. W pełni zdaję sobie sprawy z tej wady. Przedkładam jednak funkcjonalność i trwałość nad wygląd. Być może w przyszłości pojawią się osłony śrub i cięgien. Do tej pory jednak klienci zapewniali mnie że wysięgnik rasowy techniczny wygląd - stąd nie projektowałem osłon.

 

 

        

    Ręczę za swój produkt. Jeśli ktoś chciałby go wytestować a mieszka w pobliżu trasy Ostrów Wielkopolski - Zakopane,proszę się skontaktować postaram się zorganizować taką możliwość. Tel. 609-379-230, Maciej Szyszka 

 --------------------------------------------------------------------------------------

            

             Poniżej prezentuję urządzenie do komunikacji z        

     komputerem SYSTEM SENSOR Pana Romana Biadały,

    które umożliwia kontakt ze światem zewnętrznym oraz    

    sterowanie różnego rodzaju urządzeniami osobom z       

    częściowym lub całkowitym porażeniem kończyn.

 

        Link do strony z urządzeniem :    http://systemsensor.pl/

  

 SYSTEM SENSOR DO STRONY

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Kolejny prototyp poniżej to uchwyt mocowany do wózka inwalidźkiego lub łóżka szpitalnego. "Pazury" pozwalają przymocować ramię do dowolnej rurkowej konstrukcji wózka czy łóżka. Link do materiału na youtube.com na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=HvkJNLeelgU 


6 gotowe do STRONY

4 gotowe DO STRONY

 

  Poniżej kilka starych zdjęć - geneza dojścia do obecnego rozwiązania oraz opis PRZEGUBU  KULOWEGO który jest bardzo dobrą konstrukcją i nie potrzebował żadnych zmian.   

 

  DSCF0865

 

  Powyżej jedno z pierwszych zdjęć z którym pierwsze sztuki były sprzedawane 4 lata temu na allegro.

 

 

 

 

   Wykonano testy ramienia ze spreżynami gazowymi. Testy przeszły najśmielsze oczekiwania!!! Jedna sprężyna oczywiście dopasowana

na podstawie wielu prób co do długości skoków i sił - jest w stanie pokryć zakres użytkowy od 0 (pusta podstawka) do 5,6kg!!! Także w tej wersji urządzenie 

przyda się każdemu domownikowi od postwawki do nut, do czytania

 książki, poprzez pierwotne zastosowanie czyli wisięgnik do laptopa itd. .Przez zakres użytkowy rozumiem uniesienie laptopa 40cm nad blat. Laptop na podstawce ma pozostać w 

tej pozycji. Podczas normalnej biurowej pracy osoby unoszą laptopa 20-28cm nad blat. Uniesienie do wysokości 40cm przydaje się do pracy na stojąco.

 

 

1-kadr  

 

  

 

DSC02916

 

    RAMIĘ DO LAPTOPA , WYSIĘGNIK DO LAPTOPA , PODSTAWKA DO LAPTOPA , SPRĘŻYNA GAZOWA , GAS ASSISTED LAPTOP ARM, Напольная ноутбук, LAPTOP HALTERUNG, LAPTOP HOLDER, Laptop Ständer, floor stand laptop

  

DSCF1498-2

 DSC00109 DO STRONY


 Wysoki stojak z długimi nogami i kólkami blokowanymi sprawia że wysięgnik staje się niezwykle wszechstronnym urządzeniem. Można podjechać do łóżka szpitalnego, ułatwia życie ludziom z dysfunkcjami ruchowymi.


DSCF0819 

 

    OPIS ZAPROJEKTOWANEGO DO WYSIĘGNIKA ORAZ ZASTOSOWAŃ UNIWERSALNYCH PRZEGUBU - GŁOWICY KULOWEJ

 

     Głowica jest bardzo mocna, zwarta , ma niewielkie wymiary i ze względu na konstrukcję ma szereg możliwości aplikacji. Wszelkie znajdujące się na rynku głowice nie nadają się do zastosowań uniwersalnych ponieważ dociski posiadają tylko jeden rzadki calowy gwint poza tym są zahartowane do 50-60HRC co uniemożliwia nawet nawiercenie otworów. Od zastosowań fotograficznych (gwint w docisku 3/8’’, zafrezowanie na uchwyt ręczny i kostkę do zamocowania parasolki) po wszelkiego typu wysięgniki, uchwyty ramiona, zastosowania medyczne – lampy,  podstawki itd. W docisku wykonano także 4 otwory gwintowane fazowane co pozwala mocować do ściany lub przykręcać podstawkę o minimalnej grubości 2mm. Trzpień ma otwór boczny i frezowanie pod nakrętkę M6 końcówka trzpienia wahliwego ma kwadrat do mocowania blaszek i odlewów 10mm i gwint drobnozwojowy M8x1.

  Przegub posiada zastosowane prawdopodobnie pierwszy raz na Świecie w głowicy kulowej blokowanie obrotu korpusu względem docisku. Blokowanie można łatwo usunąć wybijając kołek walcowy. Przegub był wielokrotnie przeprojektowywany dzięki czemu uzyskano lepsze w stosunku do konkurencyjnych przegubów działanie. Detal jest wykonywany z ogromną precyzją (dokładność do 0,05mm) na obrabiarkach numerycznych. Uzyskano płynną pracę w pełnym zakresie ruchów oraz  dużą siłę zablokowania małym momentem na pokrętle. Detal produkowany w kraju w Wielkopolsce więc nie ma problemu z częściami zamiennymi czy przeróbkami na życzenie.  

       Ofertę kieruję głównie dla firm ale także dla klientów indywidualnych.  Przy zakupie większych ilości możliwe zmiany konstrukcyjne.

   Produkt jest chroniony prawem patentowym nr zgłoszenia: P-389 107 

  

   Podstawowe dane techniczne:

 - wysokość 70mm

 - szerokość z pokrętłem 60mm

 - gwinty w docisku 3/8’’, 4 x M4 

 - trzpień: gwint M8x1 , otwór boczny fi 6 na końcówce frezowany kwadrat 10mm

 -waga ok. 0,2 kg

 -materiały: docisk - NC6 hartowane i cynkowane na żółto

                  trzpień wahliwy  - Ma 58

                  korpus Pa6


DSC04579 

 

   Powyżej przykład zastosowania ramienia mojej konstrukcji do stanowiska fotografa. 


 

Przegób- wymiary do wystawienia

 

    Powyżej rysunek aplikacyjny przegubu kulowego który został zaprojektowanany jako mocny zwarty wytrzymały przegub uniwersalnego stosowania.